У рамках семінару «Семантичні й функціональні аспекти дослідження мови: слово, текст, дискурс», що його проводить відділ загального мовознавства, доктор філологічних наук Наталія Ізотова (Київський національний лінгвістичний університет) виголосила доповідь «Ігрова стилістика романів Дж. М. КУТЗЕЕ в контексті сучасної лінгвопоетики».

Доповідь присвячено мовностилістичним аспектам текстів одного з найвідоміших в англомовному світі романістів Джона Максвелла Кутзеé, лауреата Нобелівської премії. Н. Ізотова розповіла про життєвий і творчий шлях письменника, уродженця Південно-Африканської Республіки, викладача університету, філолога, що пізніше перебрався до Австралії. Українською мовою перекладено його романи «Дитинство. Молодiсть. Лiтня пора» та «Бесчестя».Творчість письменника, яка віддзеркалює складні культурні, соціальні та політичні реалії його краю, розгортається за канонами модерністської стилістики й ґрунтується, на думку дослідниці, на засадах ігрового текстотворення. Н. Ізотова висвітлила основні ігрові механізми, типові для творчости цього автора як раннього, так і пізніших періодів. У доповіді розкрито особливості мовної реалізації авторських інтенцій у різних ігрових стратегіях письменника (психонаративна гра, метафікціональна гра, автофікціональна гра). Вони виражаються у відповідних лексичних та синтаксичних засобах, що актуалізуються в процесі текстотворення.

Особливу увагу приділено ідіожанровим аспектам текстотворення та різним реалізаціям Его-сфери в наративі письменника, які проілюстровано мовним матеріалом з усього корпусу його творів.

***

Світлини Сергія Терещенка.