Тлумачний словник української мови
ПЕРГАМЕНТ, у, ч. 1. спец. Оброблена певним чином шкіра молодих тварин, що застосовувалася до винайдення паперу як матеріалу для письма. Пергамент, який служив матеріалом для офіціальних документів і книг, в силу своєї дорожнечі не міг набути широкого застосування серед рядового населення (Нариси стар. іст. УРСР, 1957, 501); * У порівн. - Вітаю, вітаю! - скрикнув він, простягаючи Борисові свою суху, як скіпа, і жовту, як пергамент, руку (Фр., III, 1950, 441); // Сувій такого матеріалу. Кассандра пише Сівілінську книгу на довгому пергаменті. Коло неї великий триніг з запаленим куривом (Л. Укр., II, 1951, 255).
2. Давній рукопис, документ, написаний на такому матеріалі. - Двісті год минуло, як прапрадід твого батька воював з моїм прапрапрадідом і одняв од його один город та двоє сіл.. Це записано в наших старих пергаментах (Н.-Лев., IV, 1956, 23); А за годину вийшов [Бжеський] із королівської канцелярії з пергаментом, що перетворював його на власника одного з найбагатіших маєтків Полтавщини (Тулуб, Людолови, І, 1957, 15).
3. Дуже міцний, цупкий обгортковий папір, який не пропускає жиру і вологи. Він ховає хустку до кишені, підводить очі на провідника, бере з його рук хрустку пачку і, розірвавши пергамент, добуває з неї сухарик (Досв., Вибр., 1959, 206); Масло вершкове зберігають у тарі або брусками, загорнутими в пергамент і укладеними на полиці (Технол. пригот. їжі, 1957, 15).